تعمیرگاه پمپ بازار

پمپ آب یک ابزار مهم و کارآمد برای افزایش فشار آب است و در موارد مختلفی از جمله کاربردهای مسکونی و کشاورزی مورده استفاده قرار می‌گیرد. با توجه به کاهش منابع آب و افزایش مصرف آب، استفاده از پمپ آب به عنوان راه حلی موثر برای مدیریت بهینه مصرف آب و افزایش فشار آب بسیار معقول است. در این مواقع نگهداری و تعمیرات منظم پمپ آب از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است، زیرا عدم انجام این اقدامات می‌تواند منجر به کاهش عمر مفید و کارایی پمپ شود.

بنابراین، بهترین روش برای افزایش عمر مفید و عملکرد بهینه پمپ آب، پیروی از دستورالعمل‌های روی لیبل محصول و انجام تعمیرات دوره‌ای و منظم آن توسط تیم متخصصی همچون تیم سیم‌پیچی و تعمیرات پمپ بازار است.

تعمیرات تخصصی پمپ‌های لورا

سیم‌پیچی و تعمیرات تخصصی پمپ‌های لوارا شامل تعمیر و یا تعویض قطعات خراب شده با قطعات اصل که توسط نمایندگی مجاز این برند یعنی پمپ بازار انجام می‌شود. پمپ‌های لوارا به دلیل داشتن کیفیت و کارایی بالا، در بسیاری از صنایع و کاربردهای خانگی به عنوان گزینه‌ای عالی شناخته شده اند. این پمپ‌ها اغلب برای استفاده در مصارف مختلف مانند خانه‌ها، باغ‌ها، مزارع، فضای باز، صنایع و غیره استفاده می‌شوند. نمایندگی مجاز این برند یعنی پمپ بازار معمولاً دسترسی به قطعات اصلی دارد و توانایی انجام تعمیرات به صورت تخصصی و کارآمد را دارد تا باعث بیشتر شدن عمر مفید و عملکرد بهتر پمپ‌ها شود.

دلایل خرابی پمپ‌های لوارا

 • نوسانات یا قطع و وصل ناگهانی برق، که می‌تواند به موتور پمپ آسیب برساند و عملکرد آن را مختل کند. این نوسانات ممکن است باعث افزایش فشار و یا افزایش مصرف برق در موتور شود که باعث خراب شدن پمپ می‌شود.
 • کار کردن پمپ بدون آب (خشک کاری)، می‌تواند باعث ایجاد حرارت زیاد در موتور شود که باعث خرابی موتور، سوزاندن سیم پیچی و سایر قطعات داخلی میشود. همچنین خشک کاری موجب ایجاد فشار زیاد در داخل پمپ می‌شود که می‌تواند به ترکیدگی قطعات منجر شود.
 • خرابی قطعات الکتریکی مانند سوئیچ‌ها، رله‌ها یا سیم‌ها می‌تواند باعث عدم عملکرد صحیح پمپ شود. این قطعات الکتریکی برای کنترل و اجرای عملکرد پمپ بسیار مهم هستند و در صورت خرابی می‌توانند باعث مشکلات جدی در عملکرد و کارایی پمپ شوند.
 • خرابی قطعات مکانیکی مانند پروانه، بلبرینگ‌ها و شفت‌ها نیز می‌تواند عملکرد پمپ را مختل کند. این قطعات مکانیکی نیز برای حرکت و انتقال نیروها در پمپ بسیار مهم هستند و در صورت خرابی می‌توانند باعث خرابی و عدم کارکرد صحیح پمپ شوند. بنابراین، نگهداری و تعمیرات دوره‌ای منظم بر روی قطعات الکتریکی و مکانیکی پمپ‌ها حائز اهمیت است تا عمر مفید پمپ‌ها بیشتر شود.

ویژگی‌های خوب پمپ‌های لوارا

 • دارای توان مصرفی کمی هستند که این امر باعث صرفه‌جویی در هزینه‌های انرژی می‌شود.
 • دارای کارایی بسیار بالا هستند و عملکرد بی‌نقصی را ارائه می‌دهند.
 • با قیمت‌های مناسب و اقتصادی عرضه می‌شوند.
 • با توجه به رعایت استانداردهای جهانی ساخته شده‌اند و از کیفیت بالایی برخوردارند.
 • با استفاده از تکنولوژی‌های پیشرفته در ساخت این پمپ ها، باعث کاهش اثرات مخرب بر محیط زیست میشود.
 • با داشتن نمایندگی‌های فراوان در سراسر دنیا، به مشتریان خود امکان خدمات پس از فروش و پشتیبانی را ارائه می‌دهد.
 • کارایی بالا در انتقال مایعات
 • قدرت انتقال بالا
 • طول عمر بالا
 • دارای عملکرد بی‌صدایی است
 • استفاده آسان و نگهداری راحت و ساده

کاربردهای پمپ لورا

 • کاربردهای کشاورزی: استفاده از این پمپ‌ها در سیستم‌های آبیاری تحت فشار و غرقابی برای تأمین آب به مزارع و باغات.
 • کاربردهای معادن: برای تأمین آب به معادن و انتقال پساب معادن.
 • کاربردهای عمومی: برای تأمین آب مناطق مختلف و استفاده‌های عمومی دیگر.
 • پرورش ماهی: برای تأمین آب به استخرهای پرورش ماهی و دیگر فعالیت‌های مرتبط با پرورش ماهی.
 • صنایع عمومی: استفاده از پمپ‌های لوارا برای سیستم‌های شستشوی دیگ‌های بخار و سایر فعالیت‌های مرتبط با صنایع عمومی.

انواع مختلف پمپ‌های لورا

پمپ خانگی لورا

الکتروپمپ خانگی لوارا از جمله پمپ‌های محبوب و مورد استفاده برای مصارف خانگی در یک الی دو واحد مسکونی است. این الکتروپمپ‌ها دارای توان فشار مناسبی برای استفاده در سیستم‌های آبیاری، افزایش فشار آب در سیستم‌های آب‌شیرین کن، انتقال آب به سطوح بالا و سایر فعالیت‌های خانگی مورد استفاده قرار می‌گیرند.  از ویژگی‌های این الکتروپمپ‌ها می‌توان به کارایی بالا، مصرف انرژی کم و عمر طولانی اشاره کرد. پمپ های سانتریفیوژ مدل SV از این مدل هستند.

پمپ‌های استیل لورا

الکتروپمپ‌های استیل لوارا در دو نوع پروانه بسته و پروانه باز تولید می‌شوند و برای مصارف صنعتی مانند تصفیه آب استفاده می‌شوند.ساختار بدنه و قطعات داخلی این پمپ ها از حنس استیل میباشد که سبب طولانی شدن عمر آنها و مقاومت بالای آنها در برابر خوردگی شده است. پمپ‌های استیل لوارا بدلیل کیفیت بالا در ساخت برای انتقال فشار و انتقال مایعات از یک نقطه به نقطه دیگر با دقت و قدرت بالا بکار برده می‌شوند. این نوع پمپ‌ها به دلیل  ایجاد فشار قوی، کارایی بالا، عمر طولانی، مقاومت در برابر خوردگی، قدرت انتقال بالا، مصرف انرژی کم و عملکرد بی‌صدا و قابل اعتمادشان، برای استفاده در صنایعی مانند تصفیه آب، صنایع شیمیایی، صنایع داروسازی و غیره، بسیار مناسب هستند. پمپ های تمام استیل شناور GS و پمپ‌ های کله استیل CEA , CA از این نوع پمپ هستند.

پمپ‌های کف‌کش لورا

الکتروپمپ کف‌کش لوارا بسته به نوع کاربرد و میزان تماس با مواد شیمیایی یا مواد خورنده معمولا از جنس استیل یا پلاستیک ساخته می‌شوند. این پمپ‌ها برای انتقال آب تمیز و شرب مورد استفاده قرار می‌گیرند و برای کاربردهای مختلفی مانند خشک کردن، تخلیه، تصفیه و جابجایی مایعات استفاده می‌شوند.
پمپ کفش کش لوارا عموما در صنایع مختلفی مانند صنایع غذایی، پزشکی، شیمیایی، کشاورزی و غیره برای انتقال آب تمیز بدون مواد خورنده استفاده می‌شود. این پمپ‌ها دارای عملکرد بسیار بالا، مقاومت در برابر خوردگی و استحکام بالا هستند از ویژگی‌های دیگر این پمپ‌ها می‌توان به سهولت نصب و استفاده، کارایی بالا، قدرت انتقال بالا، صرفه‌جویی در مصرف انرژی و عمر طولانی اشاره کرد.کفکش های مدل DOC و کفکش های استیل SCUBA از این نوع هستند.

پمپ لجن‌کش لورا

الکتروپمپ لجن‌کش لوارا یک نوع پمپ است که برای انتقال و جابه جایی لجن استفاده می‌شود. این پمپ‌ها معمولا برای استفاده در صنایع گیاه پالایی فاضلاب‌، صنایع شیمیایی، صنایع غذایی و دیگر صنایع که نیاز به پمپ‌های قدرتمند برای انتقال لجن دارند، استفاده می‌شوند. برای انتقال لجن با ذرات بزرگ و چسبناک، ممکن است نیاز به نصب یک خردکن در ابتدای ورودی پمپ باشد تا این ذرات خرد شده و به راحتی از طریق پمپ جابجا شوند. الکتروپمپ لجن کش لوارا از جنس استیل مقاوم میباشد و دارای عملکرد قدرتمند و مقاوم در برابر فشار و شرایط سخت است. لجن کش مدل DOMA و لجن کش مدل DL از این نوع هستند.

الکتروپمپ‌ها شناور لورا

الکتروپمپ شناور لوارا یک نوع پمپ است که بیشتر برای انتقال آب از مخازن، استخرها و مناطقی با عمق کم استفاده می‌شود. این پمپ‌ها توسط یک فلوتر نازل شناور که به آن نصب شده است کنترل می‌شوند. وقتی سطح آب از اندازه‌ای مشخص بالاتر یا پایین‌تر می‌رود، فلوتر تغییر مکان می‌دهد و پمپ را به روشن یا خاموش کردن می‌پردازد. از الکتروپمپ شناور لوارا برای انتقال آب در استخرها، مخازن آبیاری، مخازن ذخیره آب و سایر منابع آب استفاده می‌شود. این پمپ‌ها عموما در سیستم‌های نوین کشاورزی، صنعتی و شهری و همچنین در کاربردهای خانگی مورد استفاده قرار می‌گیرند.

نحوه عیب‌یابی و تعمیر پمپ‌های لوارا

 • بررسی منبع تغذیه: ابتدا باید اطمینان حاصل کرد که پمپ به درستی به منبع تغذیه متصل شده است و ولتاژ و جریان مورد نیاز را دریافت می‌کند.
 • بررسی وضعیت فیوزها و کلیدها: بررسی کنید که فیوزها سالم هستند و کلیدها به درستی کار می‌کنند و اتصالات الکتریکی آنها سالم است.
 • بررسی وضعیت پروانه پمپ: چک کنید که پروانه پمپ سالم است و بدون آسیب یا خوردگی است.
 • بررسی وضعیت فیلترها: باید بررسی کنید که فیلترهای پمپ در وضعیت خوبی هستند و نیاز به تعویض دارند یا خیر.
 • بررسی لوله‌ها و اتصالات: چک کنید که لوله‌ها و اتصالات پمپ به درستی نصب شده اند و هیچ نشتی یا خرابی در آنها وجود ندارد.
 • بررسی وضعیت موتور: بررسی کنید که موتور پمپ در وضعیت عملکرد درست است و هیچ خرابی یا مشکلی در آن وجود ندارد. از جمله بررسی کارکرد الکتروموتور، لوله‌ها و روانکاری‌های مربوط به آن می‌باشد.

انواع پمپ‌های پنتاکس

پمپ سانتریفیوژ پنتاکس

پمپ سانتریفیوژ پنتاکس، یک پمپ نیمه صنعتی است که برای استفاده در خانه‌ها، باغ‌های ساختمانی و کاربردهای دیگر طراحی و تولید شده است. این پمپ قادر است مواد معلقی با اندازه تا ۱۰ میلی‌متر را انتقال دهد. این پمپ معمولا برای انتقال آب، آب گرم، آب چاه، فاضلاب و موارد مشابه استفاده می‌شود. آب از طریق ورودی پمپ وارد آن می‌شود و توسط پره‌های چرخشی به قسمت دیگر از سیستم منتقل می‌شود. این پمپ‌ها به دلیل عملکرد بالا، قدرت جریان بالا و کارایی مناسب، در صنایع مختلف و همچنین در مصارف خانگی استفاده می‌شوند. پمپ های سانتریفیوژ مدل ULTRA V/L از نوع پمپ هستند.

پمپ آب Pentax

پمپ آب برند پنتاکس یک نوع پمپ است که به دلیل طراحی مناسب و قدرت بالا، برای انتقال آب در محیط‌هایی که نیاز به انتقال آب بدون وجود شی خارجی جامد دارند، مانند سیستم‌های تأمین آب ساختمان‌ها، سیستم‌های گرمایش و سرمایش مرکزی، سیستم‌های آبیاری و کاربردهای صنعتی کوچک مورد استفاده قرار می‌گیرد. پمپ برند پنتاکس عملکرد بسیار قدرتمندی دارد و به راحتی می‌تواند آب را به فاصله دور انتقال دهد. همچنین، این پمپ همچنین دارای عمر طولانی، نگهداری آسان و سر و صدای کم است که آن را یک گزینه عالی برای استفاده در محیط‌های مختلف، از جمله پمپ آب ساختمان، می‌سازد. پمپ‌های سری CH ،CAM ،PM و پمپ‌ های مدل سری DC از این نوع پمپ هستند.

پمپ خودمکش پنتاکس

پمپ خودمکش پنتاکس نوعی پمپ است که مخصوصاً برای انتقال آب در وسعت زیاد و از فواصل بلند استفاده می‌شود. این پمپ‌ها اکثراً دارای قدرت خروجی بالا، سرعت انتقال زیاد و توان کافی برای انتقال آب به فواصل دورتر هستند. پمپ خودمکش پنتاکس برای مصارف خانگی نیز کاربرد دارد، به ویژه زمانی که نیاز به انتقال آب با فشار بالا یا با فواصل زیاد دارید می‌توانید از این نوع پمپ استفاده کنید. این پمپ‌ها به طور معمول برای تامین آب برای حمام، آبیاری فضای سبز، استفاده در حوضچه‌ها و استخرها، و حتی برای انتقال آب به فواصل بلندتر در منازل استفاده می‌شوند.

پمپ کف‌کش پنتاکس

پمپ کف‌کش پنتاکس یک نوع پمپ است که برای جابه‌جایی آب‌های سطحی و شناور استفاده می‌شود. این پمپ مخصوصاً برای شستشوی استخرها، حوضچه‌ها، استفاده در کارخانه‌ها و صنایع مختلف، و همچنین برای تخلیه آب از مخازن و حفره‌های زیرزمینی مناسب است. پمپ کف کش پنتاکس قادر است اجسام کمتر از ۲ میلی‌متر معلق در آب را جابه‌جا کند و به راحتی رسوبات و مواد معلق در آب خصوصاً در استخرها و حوضچه‌ها پاکسازی کند. این پمپ‌ها دارای طراحی خاصی هستند که اجازه می‌دهد آب و اجسام معلق را جذب کرده و از طریق لوله‌ها به بیرون تخلیه کنند. این پمپ‌ها با کارایی بالا و عملکرد قوی، یکی از ابزارهای اساسی برای نظافت و پاکسازی آب‌های سطحی می‌باشند.

پمپ لجن‌کش پنتاکس

پمپ لجن‌کش پنتاکس یک نوع پمپ است که برای انتقال لجن از یک نقطه به نقطه دیگر استفاده می‌شود. این پمپ‌ها عمدتا برای تخلیه و انتقال لجن‌ها از تصفیه‌خانه‌ها، حوضچه‌ها، مخازن زباله نگهداری شده، و همچنین استفاده در صنایع مختلف و زمینه‌های دیگر استفاده می‌شود. یکی از ویژگی‌های اصلی پمپ لجن‌کش پنتاکس این است که قادر است لجن‌های سنگین را از آب جدا کرده و آن‌ها را به صورت پمپاژ انتقال دهد. در صورتی که لجن‌ها دارای ریشه یا ساختارهای سفت‌تر باشند، ممکن است نیاز به نصب یک خردکن در پمپ لجن‌کش باشد تا لجن‌ها را خرد و قابل انتقال تبدیل کند.پمپ کله استیل پنتاکس از این نوع پمپ ها است.

پمپ طبقاتی پنتاکس

پمپ طبقاتی پنتاکس یک نوع پمپ است که برای مصارفی مانند استفاده در ساختمان‌ها و مصارف نیمه‌صنعتی مورد استفاده قرار می‌گیرد. این پمپ‌ها از جنس استیل و پلاستیک ساخته شده و دارای قابلیت انتقال سیالات مختلف با مخلوط هوا هستند. پمپ طبقاتی پنتاکس عمدتا برای افزایش فشار و انتقال سیالات مختلف از یک نقطه به نقطه دیگر استفاده می‌شود. پمپ طبقاتی پنتاکس معمولا در مصارفی مانند انتقال آب، انتقال سوخت، انتقال مواد شیمیایی و سایر سیالات استفاده می‌شود. این پمپ‌ها به علت ساختار قوی و مقاومی که دارند، در محیط‌هایی با شرایط سخت و نیمه صنعتی به خوبی کارایی دارند. پمپ های شناور از این نوع پمپ ها هستند.

دلیل خرابی و نحوه تعمیر پمپ‌های پنتاکس

 • نوسانات برق: نوسانات برق ناشی از ولتاژ غیر منظم می‌تواند به خرابی پمپ‌ها منجر شود.
 • جریان آب کم یا قطع شدن آب: روشن بودن پمپ در شرایطی که جریان آب کم است یا آب به طور کامل قطع شده است، می‌تواند باعث خرابی پمپ شود.
 • فیلترهای کثیف یا مسدود: فیلترهای کثیف یا مسدود می‌تواند جریان آب را محدود کرده و باعث افزایش فشار بر روی پمپ شده و باعث خرابی آن شود.
 • نصب نادرست: نصب نادرست پمپ‌ها می‌تواند باعث  فشار بیشتر بر روی قطعات و خرابی آنها شود.
 • فرسایش و سایش: استفاده طولانی مدت و یا استفاده در شرایط سخت می‌تواند باعث فرسایش و سایش قطعات پمپ شود که به خرابی آن منجر می‌شود.
 • نشتی هوا در سیستم: نشتی هوا در سیستم می‌تواند منجر به کاهش عملکرد و خرابی پمپ شود.
 • افزایش دمای موتور: افزایش نامناسب دمای موتور پمپ ممکن است عمر مفید آن را کاهش دهد و باعث خرابی آن شود.
 • عدم تعویض منظم روغن و روانکاری: عدم تعویض منظم روغن و روانکاری می‌تواند باعث فرسایش قطعات پمپ و خرابی آنها شود.

انواع پمپ‌های داب

پمپ‌های خانگی مدل K

 • دبی: دبی این پمپ 1.2 تا 30 متر مکعب در ساعت می‌باشد.
 • هد: این پمپ قادر به ایجاد هد تا 97 متر می‌باشد.
 • دمای سیال: این پمپ قادر به پمپاژ مایعات با دمای بین 15 تا 110 درجه سانتی‌گراد می‌باشد.
 • توان الکتروموتور: توان الکتروموتور این پمپ از 1.1 تا 58.1 کیلووات متغیر است.
 • نوع الکتروموتور: این پمپ به صورت تک فاز و سه فاز قابل موجود می‌باشد.

پمپ داب تک پروانه K

 • دبی: دبی این پمپ 1.8 تا 96 متر مکعب در ساعت می‌باشد.
 • هد: این پمپ قادر به ایجاد هد تا 62 متر می‌باشد.
 • دمای سیال: این پمپ قادر به پمپاژ مایعات با دمای بین 15 تا 110 درجه سانتی‌گراد می‌باشد.
 • توان الکتروموتور: توان الکتروموتور این پمپ از 0.5 تا 15 کیلووات متغیر است.
 • نوع الکتروموتور: این پمپ نیز به صورت تک فاز و سه فاز قابل تهیه می‌باشد.

پمپ‌های مدل JET

پمپ‌های داب JET دارای مدل‌های مختلفی هستند که از جمله آنها می‌توان به مدل JET82 M-P و JET62M اشاره کرد؛ این پمپ‌ها دارای ویژگی‌های زیر می‌باشند:

 • دبی: دبی این سری از پمپ‌ها تا 10.5 متر مکعب در ساعت است.
 • هد: هد این پمپ‌ها تا 62 متر می‌باشد.
 • دمای سیال: این پمپ‌ها قادر به پمپاژ مایعات با دمای بین 0 تا 40 درجه سانتیگراد می‌باشند.
 • مدل: این پمپ‌ها به صورت تک فاز و سه فاز موجود هستند.

همچنین، ویژگی‌های ساختاری این پمپ‌ها عبارتند از:

 • واسطه و پوسته پمپ از جنس چدن ساخته شده است که مقاومت بالایی دارد.
 • پوسته الکتروموتور از جنس آلومینیوم دایکست ساخته شده است که سبک و مقاوم در برابر خوردگی است.

پمپ‌های مدل شناور MICR

الکتروپمپ شناور الکترونیکی داب سری MICRA یکی دیگر از انواع پمپ‌های شناور الکترونیکی می‌باشد که برای مصارف متنوعی از جمله پمپاژ و توزیع آب در سیستم‌های عمرانی و صنعتی، پرکردن مخازن تحت فشار و سیستم‌های آبیاری مورد استفاده قرار می‌گیرد. این پمپ همچنین مناسب برای استفاده در چاه‌های با قطر 3 اینچ و بزرگتر است.

پمپ‌های سانتریفیوژ NK

پمپ‌های سانتریفیوژ NK یک پمپ سانتریفیوژ عمودی با کارایی بالاست که می‌تواند در تأمین فشار آب، تهویه و سیستم‌های گرمایشی مورد استفاده قرار بگیرد. این پمپ‌ها همچنین برای مصارف کشاورزی و سیستم‌های آبیاری مورد استفاده قرار می‌گیرند. موتور این پمپ دارای استاندارد IE3 بوده و قابلیت تحمل مایعات با دمای حداکثر 50 درجه سانتیگراد را دارد. فشار کاری این پمپ‌ها به حداکثر 25 بار می‌رسد و بدنه، پروانه و دیفیوزر آنها از جنس استنلس استیل ساخته شده اند. همچنین مکانیکال سیل آنها از جنس کربن/سرامیک است که باعث افزایش عمر مفید و کارایی پمپ می‌شود.

پمپ‌های سیرکولاتور مدل VA

پمپ‌های سیرکولاتور داب سری VA با سه سرعت و کنترل دستی، برای استفاده در سیستم‌های گرمایش مورد استفاده قرار می‌گیرند. برای دستیابی به عملکرد بهینه این پمپ‌ها، توصیه می‌شود که در مسیر برگشت آب گرم و در سطح بالاتر از حداکثر سطح دیگ نصب شوند. همچنین برای بیشترین راندمان، پورت مکش پمپ باید در نزدیکترین نقطه به منبع انبساط قرار گیرد. به منظور جلوگیری از نوسان و ارتعاش سیال و سیستم لوله کشی، از نصب هر گونه زانویی، خمیدگی و انشعاب در مسیر قبل از پمپ اجتناب شود. همچنین مطمئن شوید که شفت الکتروموتور پمپ در راستای افق قرار دارد، زیرا نصب صحیح این پمپ‌ها می‌تواند عمر مفید و کارایی آنها را افزایش دهد. این توصیه‌ها برای استفاده بهینه از پمپ‌های سیرکولاتور داب VA بسیار مهم است.

روش‌های جلوگیری از خراب شدن پمپ‌های داب

برای جلوگیری از خرابی‌ پمپ‌های سیرکوله داب، می‌توانید اقدامات زیر را انجام دهید:

 • نظافت و تمیزی همیشگی: بررسی و پاکسازی منظم پمپ‌ها از رسوبات و ذرات معلق می‌تواند از خرابی‌های ناشی از بار رسوبی جلوگیری کند.
 • استفاده از مواد محافظ: استفاده از مواد ضدسایش و ضدخوردگی برای قطعات داخلی پمپ‌ها می‌تواند از سایش و خوردگی جلوگیری کند.
 • نظارت و تنظیمات: اعمال نظارت دقیق بر عملکرد پمپ‌ها و تنظیمات آنها می‌تواند از خرابی‌های ناشی از عملکرد نادرست جلوگیری کند.
 • استفاده از فیلترها: نصب فیلترها برای نظافت و تصفیه مایعات قبل از ورود به پمپ می‌تواند از بار رسوبی و خرابی ناشی از آن جلوگیری کند.
 • انجام تعمیرات و خدمات دوره‌ای: انجام تعمیرات و خدمات دوره‌ای به موقع برای پمپ‌ها می‌تواند از خرابی‌ها جلوگیری کرده و عمر مفید آنها را افزایش دهد.

انواع پمپ‌های گرندفوس

پمپ‌های لجن‌کش

پمپ‌های لجن‌کش گراندفوس از نوع لجن کش گریندر هستند که طراحی و ساخت آنها برای انتقال لجن‌های غلیظ و دارای ذرات بزرگ مناسب است. این پمپ‌ها از موادی مانند چدن و استیل ضدزنگ ساخته شده‌اند که باعث مقاومت بالای آنها در مقابل خوردگی و فرسایش میباشد. این ویژگی‌ها باعث طولانی شدن عمر کاربری آنها می‌شود. توان الکتروموتور این سری از پمپ‌ها در بازه 0.9 تا 4 کیلووات قرار دارد و حداکثر ارتفاعی که این پمپ‌ها می‌توانند لجن را انتقال دهند تا 47 متر است.

پمپ‌های طبقاتی CM

پمپ‌ گریز از مرکز سری CM از نوع پمپ‌های طبقاتی افقی می‌باشند که در دو نوع خودمکش و غیر خودمکش وجود دارد. مدل CM دارای ماژول سانتریفیوژ و اینورتر فرکانس پیوسته است که این اینورتر امکان کنترل و تنظیم سرعت پمپ را فراهم می‌کند. این پمپ‌ها با طراحی کامپکت و تکنولوژی پیشرفته کم صدا هستند و قابلیت پمپاژ آب تا ارتفاع 70 متر و حداکثر دبای 30 متر مکعب در ساعت را دارا هستند.

پمپ‌های سانتریفیوژ CR

پمپ‌های سانتریفیوژ CR برند Grundfos مناسب برای استفاده خانگی و صنعتی مانند تغذیه دیگ بخار، بوستر پمپ‌های آبرسانی و آتش نشانی، و انواع دستگاه‌های آب شیرین کن در دو نوع تک فاز و سه فاز عرضه می‌شوند. این سری پمپ‌ها دارای مصرف انرژی کم، صدای بسیار کم و راندمان بالا و عمر طولانی مفیدی هستند. پمپ‌های سری CR توانایی انتقال آب به ارتفاع‌های مختلف را دارا می‌باشند. این پمپ‌ها به دلیل طراحی عمودی مناسب برای مکان‌هایی با فضای محدود هستند و اعمال فشار انتقالی با کیفیت بالا را ارائه می‌دهند.

پمپ‌های سیرکولاتور UPS_TP

پمپ سیرکولاتور گراندفوس سری UPS از جمله پمپ‌های مدرن و کارآمد برای سیستم‌های گرمایشی است. این پمپ‌ از سری canned-rotor می‌باشد که به معنای یکپارچه بودن موتور پمپ است و این باعث کاهش نقطه‌های ممکن برای نشتی و افزایش بهره‌وری می‌شود. از ویژگی‌های مهم این پمپ‌ها می‌توان به واشرهای استفاده شده برای آب بندی، قابلیت کار به صورت مداوم و سه سرعته بودن آنها اشاره کرد.

علائم مشکلات در پمپ‌ها چیست؟

 • روشن ماندن دائمی پمپ می‌تواند نشان از مشکل در سیستم کنترل یا درون پمپ باشد.
 • عدم روشن شدن پمپ ممکن است نشان از مشکل در برق‌رسانی یا خود پمپ باشد.
 • نشت آب از پمپ می‌تواند منشاهای مختلفی داشته باشد، شامل درزهای ناشی از خرابی یا نصب نامناسب.
 • صداهای غیرعادی نیز ممکن است به صدای برجک‌دهی یا وجود جسم خارجی در پمپ اشاره داشته باشد.
 • جوش آوردن دستگاه پکیج نیز نشانه از مشکلات حاد در سیستم گرمایشی می‌باشد که نیاز به اقدام فوری دارد.

تعمیرگاه پمپ بازار

سیم‌پیچی و تعمیر پمپ آب نیز مانند دیگر امور تاسیساتی، نیاز به افراد یا تیم متخصصی دارد که با اتکا بر تخصص و تجربه خود اقدام به تعمیر یا سیم‌پیچی محصولِ خراب‌شده کند. تیم سیم‌پیچی و تعمیرات پمپ بازار ابتدا مشکلات پمپ آب را شناسایی و علت آنها به دقت مورد بررسی خواهد داد. پس از تعیین مشکل، پمپ آب باید باز شده و بخش‌های داخلی آن مورد بررسی قرار گیرد. سپس در صورت نیاز، سیم‌های پیچی پمپ تعویض شوند و مجدد به دقت نصب گردند. پس از انجام تعمیرات، پمپ آب باید تست شده و در صورت نیاز تنظیمات لازم انجام شود.
تیم سیم‌پیچی و تعمیرات پمپ بازار برای انجام این کارها، از روش‌ها و تجهیزات مختلفی استفاده می‌کند که بعضی از آنها شامل استفاده از ابزارهای الکتریکی و مکانیکی، استفاده از دستگاه‌های تست و اندازه‌گیری و همچنین استفاده از وسائل مناسب برای تعمیرات است. مهم‌ترین نکته این است که این کارها توسط افراد متخصص و حرفه‌ای تیم انجام می‌شود تا سیم پیچی و تعمیر پمپ آب صحیح انجام شود و پمپ آب به درستی عمل کند.